Obrady 52 Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Histo - i Cytochemików na UMB.

13.09.2018 17:28

Przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się posiedzenie zarządu głównego PTHIC. Wykład inauguracyjny zatytułowany „NONGONADAL FOLLICLE STIMULATING HORMONE RECEPTOR EXPRESSION – IS IT FOR REAL? wygłosił prof. Nafis Rahman. Myślą przewodnią konferencji jest immunohistochemia i biologia molekularna w morfologii. Główne tematy konferencji dotyczą biologii komórki, nowotworów, medycyny regeneracyjnej.  Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń,  dzielenia się osiągnięciami naukowymi. Wśród gości są naukowcy z Finlandii i Litwy. Odbywa się także sesja dla młodych badaczy. Wybrane będą 3 najatrakcyjniejsze plakaty multimedialne. Jutro (piątek 14.09.2018 r.) konferencja odbywać się będzie na Wydziale Nauk o Zdrowiu przy ul. Szpitalnej 37. Pierwsza sesja plenarna poświęcona będzie biologii rozrodu, kolejna biologii komórki. Konferencja potrwa do niedzieli 16.09.2018.

Szczegółowy program kongresu Polskiego Towarzystwa Histo - i Cytochemików na UMB.