• Aktualności

  Delegacja UMB na światowej konferencji i wystawie expo szkół wyższych w Genewie

  17.09.2018 07:14
  Autor: Administrator UMB

   

  Delegacja z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - mgr Elwira Bacławska z English Division i dr Tomasz Maliszewski z Działu Projektów Pomocowych reprezentowali Uczelnię na polskim stoisku narodowym podczas konferencji i wystawy expo w obszarze edukacji wyższej w Genewie w Szwajcarii w dniach 11-14 września br. Wydarzenie zostało zorganizowane przez European Association for International Education (EAIE) - jedną z największych na świecie organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, głównie w szkolnictwie wyższym. 
   
  Wydarzenie miało charakter globalny i zgromadziło ponad 5 tysięcy uczestników (głównie reprezentantów uczelni) z całego świata: Australii, Indii, Chin, Stanów Zjednoczonych, Wietnamu, Nowej Zelandii i wielu innych krajów. Polskie stoisko, zlokalizowane w samym centrum hali wystawienniczej, zostało otwarte oficjalnie przez Ambasadora RP w Konfederacji Szwajcarskiej, Pana Jakuba Kumocha. Polska delegacja w ramach kampanii Ready Study Go! Poland składała się z przedstawicieli Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz 24 polskich uczelni, w tym UMB.  
   
  Oferta Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno kandydatów na studia i ich rodzin, przedstawicieli firm rekrutujących studentów zagranicznych jak też pracowników podmiotów działających w szeroko rozumianym szkolnictwie wyższym (np. firm informatycznych przygotowujących systemy IT na potrzeby szkół wyższych czy operatorów globalnych wyszukiwarek informacji o kierunkach studiów). Osoby zainteresowane ofertą i współpracą z UMB pytały o warunki studiowania, infrastrukturę uczelni, ale też o życie studenckie w UMB, mieście i regionie. Przedstawiciele delegacji z UMB wzięli również udział w wydarzeniach towarzyszących, przybliżających uczestnikom trendy w szkolnictwie wyższym w tym m.in. w panelu dyskusyjnym Mapping internationalisation in Hungary, Poland and the Czech Republic. 
   
  W dobie globalizacji szkolnictwa wyższego udział w tego typu wydarzeniach jest konieczny, by nawiązywać nowe i podtrzymywać już nawiązane kontakty międzynarodowe, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, obserwować najnowsze trendy na globalnym rynku edukacyjnym. Globalizacja szkolnictwa wyższego coraz mocniej puka do drzwi polskich uczelni. Rywalizację wygrają te uczelnie, które będą w stanie lepiej konkurować na rynku międzynarodowym. Na szczęście UMB jest dobrze i kompleksowo przygotowane, by sprostać wyzwaniom globalizacji. 
   
  Powrót