TECHNOTALENT 2018

17.10.2018 11:30
    Autor: BTT

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Technotalent 2018, którego współorganizatorem jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski (woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie), które chcą nam zaprezentować swoje projekty w kategoriach: TECHNIKA, WYZWANIE SPOŁECZNE, BIZNES, TECHNOTALENT POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ 2018, TECHNOTALENT UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU 2018, TECHNOTALENT UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU 2018, INSPIRACJE 2018.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci, doktoranci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespół, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

Z okazji 5-lecia Konkursu Technotalent, zostaną wybrane z grona laureatów wszystkich edycji Konkursu Technotalent 3 największe talenty. Nagrodzeni otrzymają statuetki Technotalenta 5-lecia Konkursu Technotalent w dniu Gali rozdania nagród.

Prace konkursowe czyli filmy i prezentacje, przeanalizują Kapituły Konkursowe złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituły wyłonią pięciu finalistów w każdej kategorii konkursowej oraz ostatecznych zwycięzców konkursu. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób z regionu północno-wschodniej Polski, który realizuje fundacja TECHNOTALENTY i firmy partnerskie.

• TECHNOTALENT UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU 2018 - projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
    • TECHNIKA - pomysł lub projekt nowego wynalazku/produktu/usługi, który jest nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.
    • WYZWANIE SPOŁECZNE - idea, koncepcja pracy, rozwiązanie technologiczne, które w perspektywie będzie wpływać pozytywnie na zachowania społeczne, gospodarcze, edukacyjne, proekologiczne, kulturowe oraz inne.
    • BIZNES - projekt lub pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia.
    • TECHNOTALENT POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ 2018 - projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów Politechniki Białostockiej oraz do jej pracowników.
    • TECHNOTALENT UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU 2018 - projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.
    • INSPIRACJE 2018 - projekt zawierający odkrywcze i inspirujące rozwiązania z pogranicza designu, architektury, sztuki i techniki.

W piątej edycji Konkursu Technotalent do pula nagród wynosi 51 000 zł!

Szczegóły i zgłoszenia na stronie http://technotalenty.pl/konkurs2018

Film promocyjny https://www.youtube.com/watch?v=swIPfX_uMFA