• Aktualności

  Ankieta oceny pracowników prowadzących działalność naukową za lata 2017-2018

  29.10.2018 09:02
  Autor: Administrator UMB

   

  Szanowni Państwo,

  W związku z wchodzeniem w życie Ustawy 2.0 i koniecznością wypełniania ankiet dotyczących ewaluacji naukowej Uczelni w celu usprawnienia procesu wypełniania ankiety oceny pracowników prowadzących działalność naukową za lata 2017-2018 proszę przyjąć kilka sugestii:

  - Na stronie głównej Biblioteki odnajdą Państwo krótką instrukcję, jak dotrzeć do bazy Scopus i jak odnaleźć tam własne publikacje
  http://biblioteka.umb.edu.pl/pliki/dyscyplina_scopus.pdf


  - W przypadku, gdy nie odnajdziecie Państwo w bazie Scopus pracy, która została opublikowana w czasopiśmie indeksowanym w bazie Web of Science (lub chociażby została przyjęta do druku) - uprzejmie prosimy o dopisanie tej pracy pod tabelkami widocznymi w ankiecie.

  - Jak Państwo zapewne zauważyli/zauważą - dyscypliny (Subject areas) powiązane z Państwa publikacjami w bazie Scopus (np. "Medicine", "Pharmacology, Toxicology, Pharmaceutics" i inne) nie są tożsame z nazwami dyscyplin, w których będzie oceniana Uczelnia (-nauki medyczne, -nauki farmaceutyczne, -nauki o zdrowiu). Pracują nad tym jeszcze eksperci Ministerstwa, ale takie ujednolicenie ma nastąpić dopiero za kilka, kilkanaście tygodni.

  Na chwilę obecną należy pracę zaliczoną przez SCOPUS do "Medicine" czy "Biochemistry, Genetics and Molecular Biology", czy "Immunology and Microbiology" przypisać naukom medycznym; praca z "Pharmacology, Toxicology, Pharmaceutics" - naukom farmaceutycznym; "Nursing" - naukom o zdrowiu.

  W przypadku wątpliwości prosimy o indywidualny kontakt z Biblioteką UMB. Jeśli uznają to Państwo za stosowne, służę również swoim adresem emailowym: marcin.moniuszko@umb.edu.pl


  Przewidujemy również spotkania informacyjne wyjaśniające ewentualne wątpliwości związane z wypełnianiem ankiet.

  Z poważaniem,

  Marcin Moniuszko
  Prorektor ds. Nauki

   

  ANKIETA

  Uchwała w sprawie przyjęcia Ankiety oceny pracowników naukowych, naukowo-dydaktycznych i innych osób prowadzących działalność naukową w latach 2017-2018 w aspekcie zaliczenia do „liczby N”

  Powrót