• Aktualności

  Wykład "New Trends in Pediatric Surgery and Scoliosis Care in the US"-Profesor Annalise Noelle Larson- 17.10.2018

  05.10.2018 10:42
  Autor: Administrator UMB

   

  Zapraszamy na wykład ekspercki „New Trends in Pediatric Surgery and Scoliosis Care in the US”, który wygłosi Profesor Annalise Noelle Larson z Mayo Clinic w Rochester (USA).

  17 października 2018 r. godz. 14:30 Aula Magna UMB w Pałacu Branickich.

  Pani Profesor przyjeżdża na zaproszenie Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Program wizyty obejmuje również: pokazowy zabieg chirurgiczny korekcji skoliozy wczesnodziecięcej z wykorzystaniem rosnących prętów magnetycznych, który zostanie wykonany w Klinice Ortopdeii i  Traumatologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

   

  Dr Annalise Noelle Larson jest światowej sławy specjalistą ortopedii dziecięcej, pracującym na stanowisku Profesora w wiodącym na świecie ośrodku chirurgii ortopedycznej Mayo Clinic w Rochester (USA). Dyplom medyczny uzyskała na „University of Washington School of Medicine” w Seattle, natomiast staż w chirurgii ortopedycznej ukończyła w Mayo Clinic w Rochester. Ukończyła także Edwards Fellowship w zakresie ortopedii pediatrycznej i skoliozy w Texas Scottish Rite Hospital for Children w Dallas w Teksasie.

  Obszary o szczególnym znaczeniu dla Dr. Larson obejmują skoliozy, w tym wczesnodziecięce oraz pozostałe deformacje kręgosłupa, choroby okresu dziecięcego stawu biodrowego, mózgowe porażenie dziecięce i deformacje stopy. Aktywnie bierze udział w wielu badaniach klinicznych, w tym w MIMO Clinical Trial and Children’s Spine Registry.

  Jej ogromny dorobek kliniczny i naukowy uzyskał kilkanaście nagród najważniejszych organizacji zajmujących się ortopedią pediatryczną. Jest aktywnym członkiem ponad dwudziestu profesjonalnych organizacji i stowarzyszeń zajmujących się szeroko pojętą chirurgią ortopedyczną. Pełni funkcję recenzenta w 7 znamienitych naukowych czasopismach z dziedziny ortopedii. Kilkaset wystąpień na międzynarodowych kongresach i konferencjach, ponad 100 artykułów w recenzowanych naukowych czasopismach oraz współautorstwo w 7 podręcznikach ukazują niezwykłą wielkość i aktywność Pani Profesor Noelle Larson.

  Powrót