Uniwersytet Zdrowego Seniora Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB uhonorowany tytułem "Miejsce przyjazne seniorom"

15.10.2018 08:15

Wśród laureatów ostatniej edycji konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom" znalazł się Wydział Nauk o Zdrowiu UMB i Stowarzyszenie Pro Salute ze swoją inicjatywą "Uniwersytet Zdrowego Seniora".

„Miejsce Przyjazne Seniorom” to  konkurs ogłoszony przez Miasto Białystok. Na taki tytuł mają szansę podmioty, które podejmują inicjatywy skierowane do osób starszych.

Organizatorem konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest Prezydent Miasta Białegostoku we współpracy z Miejską Radą Seniorów w Białymstoku.

Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja instytucji realizujących działania aktywizujące seniorów oraz tworzenie w Białymstoku sieci miejsc przyjaznych osobom starszym. Instytucje uhonorowane tytułem „Miejsce Przyjazne Seniorom” są oznaczone specjalnym symbolem graficznym.

O tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” mogą ubiegać się instytucje, które w swojej działalności podejmują przedsięwzięcia skierowane do osób starszych. Powinny one mieć siedzibę na terenie Białegostoku lub działać na rzecz seniorów z tego miasta.