Znamy finalistów Konkursu w kategorii Technotalent UMB 2018

08.11.2018 16:00

Kapituła konkursowa wyłoniła projekty finałowe w kategorii Technotalent UMB 2018

1. "Dedykowana cewka oczna do wysokopolowej spektroskopii MR 7T w przebiegu zapalenia nerwu wzrokowego"
    2. "Naturalne miody pszczele - innowacyjna metoda oceny ich jakości jako składnika diety wspomagającego terapię pacjentów"
    3. "Nieinwazyjna diagnostyka zespołu Downa: Nowa nadzieja dla przyszłych rodziców"
    4. "Potencjał grzybów nadrzewnych w ograniczeniu rozwoju nowotworu jelita grubego"
    5. "Wyciszenie ekspresji białka PRODH/POX narzędziem w walce z rakiem."

Projekty rezerwowe w kategorii Technotalent UMB 2018:

1. "Tempo metabolizmu-istotny czynnik w rozwoju nowotworu jelita grubego"
    2. "Opracowanie preparatu o właściwościach wpływających na poprawę parametrów metabolicznych u osób z otyłością i zaburzeniami gospodarki węglowodanowej."

Nagroda ufundowana przez JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w konkursie Technotalent UMB wynosi 5 tys. złotych.

W każdej z 7 kategorii Konkursu Technotalent 2018 (TECHNIKA, WYZWANIE SPOŁECZNE, BIZNES, TECHNOTALENT UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU 2018, TECHNOTALENT POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ 2018, TECHNOTALENT UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU 2018, INSPIRACJE 2018) kapituły wybrały po 5 projektów, które 26 i 27 listopada na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB przy ulicy Ciołkowskiego 1K zaprezentują swoje projekty przed kapitułą danej kategorii oraz zgromadzoną publicznością. W przypadku rezygnacji autora/autorów projektu finałowego z uczestnictwa w finale na jego miejsce wchodzi kolejny projekt z listy rezerwowych. Finał jest wydarzeniem otwartym i każdy kto chciałby zobaczyć prezentacje finalistów może w nim uczestniczyć.

Zwycięzców poznamy na Gali rozdania nagród 11 grudnia 2018 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski, które chcą zaprezentować swoje projekty w kategoriach: TECHNIKA, WYZWANIE SPOŁECZNE, BIZNES, TECHNOTALENT POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ 2018, TECHNOTALENT UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU 2018, TECHNOTALENT UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU 2018, INSPIRACJE 2018.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci, doktoranci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespół, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

Z okazji 5-lecia Konkursu Technotalent, zostaną wybrane z grona laureatów wszystkich edycji Konkursu Technotalent 3 największe talenty. Nagrodzeni otrzymają statuetki Technotalenta 5-lecia Konkursu Technotalent w dniu Gali rozdania nagród.

Prace konkursowe czyli filmy i prezentacje, przeanalizują Kapituły Konkursowe złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituły wyłonią pięciu finalistów w każdej kategorii konkursowej oraz ostatecznych zwycięzców konkursu. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe.W tym roku pula nagród wynosi 51 tys. złotych. Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób z regionu północno-wschodniej Polski, który realizuje fundacja TECHNOTALENTY i firmy partnerskie.

Więcej szczegółów na stronach :