Rekrutacja studentów VI roku kierunku lekarskiego do MENTORINGU - rekrutacja do 27 lutego

13.02.2019 15:16

Zapraszamy studentów VI roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku do udziału w DRUGIEJ EDYCJI programu MENTORINGU, organizowanego w ramach projektu „Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z wykorzystaniem Centrum Symulacji Medycznej”.

Udział w programie jest bezpłatny, a jego celem jest kształtowanie u studentów umiejętności planowania kariery zawodowej i rozwoju osobistego, dzięki wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia pracowników naukowo - dydaktycznych UMB.

Charakterystyczną cechą programu jest możliwość zyskania przez studentów korzyści wynikających z bezpośredniego kontaktu z Mentorem, w tym m.in.:

- przybliżenie specyfiki pracy lekarza,

- weryfikacja własnych wyobrażeń na temat planowanej ścieżki kariery zawodowej,

- weryfikacja celów zawodowych w oparciu o zdobytą wiedzę,

- nawiązanie kontaktów zawodowych,

- rozwój osobisty,

- wzrost umiejętności interpersonalnych,

- wzmocnienie poczucia własnej wartości, przekonania o własnych możliwościach,

- wymiana poglądów, doświadczeń, marzeń.

Druga edycja programu Mentoringu prowadzona będzie przez doświadczonych pracowników naukowo - dydaktycznych UMB w okresie styczeń - maj 2019 roku.

Rekrutacja studentów trwa do dnia 27.02.2019r.

Kryteria rekrutacji:

• średnia ocen uzyskanych z dotychczasowego przebiegu studiów
    • aktywna działalność w studenckich kołach naukowych
    • aktywny udział w konferencjach
    • prace opublikowane w czasopismach naukowych

W przypadku, gdy kandydaci uzyskają jednakową liczbę punktów, za kryterium rozstrzygające przyjmowana będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz realizacji mentoringu dla studentów zawarte są w Procedurze korzystania przez studentów UMB z mentoringu praktycznego nauczania w ramach projektu „Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z wykorzystaniem Centrum Symulacji Medycznej”.

LICZBA STUDENTÓW NA ROK AKADEMICKI 2018/2019 JEST OGRANICZONA I WYNOSI TYLKO 20 MIEJSC !!!

Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go wraz z niezbędnymi dokumentami w terminie 27.11.2018 – 27.02.2019 (do godziny 12.00) do:

Działu Projektów Pomocowych UMB (prawe skrzydło Pałacu Branickich – nad Muzeum)

ul. Jana Kilińskiego 1

Szczegółowych informacji udzielają: