Prof. dr hab. Jan Górski wyróżniony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

05.12.2018 06:10

Pięćdziesięciu Podlasian zasłużonych dla rozwoju regionu i kraju, m.in. w dziedzinie nauki, kultury, sztuki oraz działalności społecznej i samorządowej, otrzymało w poniedziałek Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wyróżnienia przyznał premier Mateusz Morawiecki, a wręczył je wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to polska odznaka okolicznościowa ustanowiona uchwałą Rady Ministrów z 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.

Z okazji jubileuszu 100. rocznicy odzyskania Niepodległości premier Mateusz Morawiecki wyróżnił osoby szczególnie zasłużone, które swoją postawą rozsławiły dobre imię naszego kraju, aktywnie włączały się w budowę wspólnoty, wzmacniały suwerenność i tożsamość narodową.

Z Podlasia wyróżnionych zostało pięćdziesięciu przedstawicieli różnych środowisk i obszarów- m. in. kultury i sztuki, nauki, mediów, Kościoła, działalności społecznej czy samorządowej. Ze świata szeroko pojętej medycyny wyróżnienie otrzymał prof. Jan Górski, były rektor AMB oraz UMB, a także prof. Maciej Kaczmarski, pierwszy dyrektor szpitala dziecięcego i znakomity specjalista z zakresu pediatrii, a także Marzena Juczewska, była dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii.