Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB wyróżnione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa

08.12.2018 11:00

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB otrzymało nagrodę za zaangażowanie w organizację 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Uroczysta gala odbyła się 7 grudnia 2018 roku w Warszawie.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB od siedmiu lat bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. W 2018 roku Europejskie Dni Dziedzictwa odbyły się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. W Białymstoku zaprezentowaliśmy najnowszą ścieżkę historyczną Spacer w przeszłość – konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Pałacu Branickich w Białymstoku, która ukazuje historię Polskiego Wersalu za pomocą różnych środków, w tym multimediów. Po raz pierwszy zwiedzający mieli możliwość odbycia spaceru po odrestaurowanych XVII-wiecznych piwnicach pałacowych. Projekt, który kosztował 3 mln złotych zrealizowano z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (PO RWP), osi priorytetowej VIII: Infrastruktura Dla Usług Użyteczności Publicznej działanie 8.3 Ochrona dziedzictwa kulturowego. Starania Uniwersytetu Medycznego na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego zostały ponownie docenione przez specjalistów.

Dziękujemy!