Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

    Spotkanie doktorantów pracujących w projekcie ImPRESS

    18.01.2019 14:47
    Autor: Administrator UMB

     

    17 stycznia 2019 na Sali Senatu miało miejsce spotkanie doktorantów zatrudnionych w projekcie ImPRESS "Międzynarodowe, interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie biologii medycznej oraz biostatystyki. Szkolenia w zakresie badań opartych na technologiach wielkoskalowych i biostatystyce oraz wsparcie kariery młodych naukowców poprzez mobilność międzynarodową i międzysektorową". Kierownik projektu, Prorektor ds. Nauki UMB, prof. dr hab. Marcin Moniuszko przedstawił oficjalnie dwóch początkujących naukowców, którzy dołączyli do grupy jako ostatni, w listopadzie i grudniu. Doktoranci zostali poinformowani o sprawach organizacyjnych przez Kierownika studiów, Panią Prodziekam ds. Nauki Wydziału Lekarskiego, dr hab. Annę Moniuszko-Malinowską. Zgromadzeni opowiadali o planowanych przez nich indywidualnych projektach badawczych, które wkrótce ruszą w ramach projektu ImPRESS, oraz o bieżącej pracy w jednostkach. Wymienili dotychczasowe doświadczenia dotyczące stosowanych technik badawczych, a także przedyskutowali możliwości wyjazdu na interesujące ich szkolenia czy konferencje. Brown bag meeting będzie organizowane cykliczne, co miesiąc. Spotkania będą stanowiły świetną okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania interdyscyplinarnej współpracy między doktorantami z ImPRESS.

    18 stycznia 2019 początkujący naukowcy zapoznali się z wytycznymi odnośnie prowadzenia badań podczas kursu etycznego zorganizowanego z prof. dr hab.  Otylią Kowal-Bielecką, Przewodniczącą Komisji Bioetycznej UMB.

     

    15 początkujących naukowców z całego świata odbywa studia doktoranckie i pracuje na uczelni w ramach projektu ImPRESS, "International Interdisciplinary PhD studies in Biomedical Research and Biostatistics. Supporting the career and training in omic-based research and biostatistics by inter-national and - sectoral mobility", współfinansowanego z Komisji Europejskiej, w konkursie COFUND, Akcjach Marii Skłodowskiej-Curie z Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt potrwa 5 lat, skończy się w 2023. Doktoranci zatrudnieni są w różnych jednostkach UMB, Centrum Badań Klinicznych, Zakładzie Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych, Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji, Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Samodzielnej Pracowni Analizy Leków, Zakładzie Biologii Medycznej, Zakładzie Diagnostyki Chorób Neurozwyrodnieniowych, Zakładzie Chemii Leków, Samodzielnej Pracowni Technik Mikrobiologicznych i Nanobiomedycznych i Zakładzie Klinicznej Biologii Molekularnej. Więcej informacji o początkujących naukowcach i ich projektach można znaleźć na stronie internetowej projektu: https://www.umb.edu.pl/en/s,19252/MSCA_Fellows

    Opiekunami naukowymi doktorantów są pracownicy naukowi, wybitni specjaliści z UMB.

     

     

    Powrót