Program PROM - Międzynarodowa Wymiana Stypendialna Doktorantów i Kadry Akademickiej

19.02.2019 08:56
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków w ramach programu PROM. Celem głównym Programu jest doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy. Program oparty jest na założeniu międzynarodowej wymiany stypendialnej dającej możliwość m.in. prowadzenia zajęć dydaktycznych, udziału w konferencjach, szkołach letnich/zimowych, kursach, warsztatach, stażach  czy wizytach studyjnych.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej sfinansuje wybrane projekty uczelni oraz podmiotów prowadzących szkołę doktorską (instytucje prowadzące kształcenie doktorantów) oferujące stypendia na sfinansowanie kosztów związanych z uczestnictwem doktorantów i kadry akademickiej w krótkich formach kształcenia (trwających od 5 do 30 dni) o międzynarodowym charakterze.

Projekty te muszą obejmować zarówno wyjazdy Polaków za granicę, jak i przyjazdy doktorantów i kadry akademickiej z zagranicy do Polski.

Stypendyści będą także mogli przeznaczyć środki na pobyt związany z pozyskiwaniem materiałów do pracy dydaktycznej lub naukowej, nabyciem umiejętności obsługi unikatowej aparatury badawczej lub zwiększeniem umiejętności związanych z przygotowaniem międzynarodowych wniosków grantowych.

Program kierowany jest głównie do doktorantów: muszą oni stanowić co najmniej 80% uczestników każdego projektu. Dodatkowo, w projektach mogą brać udział przedstawiciele kadry akademickiej - osoby będące nauczycielami akademickimi lub pracownicy

Nabór wniosków trwa do 9 maja 2019 roku do godz. 15:00

W załączeniu przekazuję wzór wniosku o dofinansowanie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej:

W przypadku Państwa zainteresowania aplikowaniem w konkursie lub potrzebą uzyskania dodatkowych informacji od przedstawiciela NAWA, prosimy o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej.