• Aktualności

  Jubileusz 30-lecia Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku

  22.02.2019 12:22
  Autor: Administrator UMB

   

  List gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego oraz pamiątkowe grawertony od marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego trafiły na ręce dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, prof. dr hab. Anny Wasilewskiej z okazji jubileuszu 30-lecia placówki.

  W Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyła się uroczystość w trakcie której władze UMB, oraz szpitala uhonorowały byłych dyrektorów, członków zarządu, kierowników klinik i pracowników UDSK.

  JM Rektor UMB, prof. dr hab. Adam Krętowski podziękował wszystkim pracownikom i dyrekcji szpitala za ich ciężką pracę. Zwrócił uwagę na szczególną rolę szpitali klinicznych w polskiej służbie zdrowia, jako kręgosłupa polskiej medycyny. Dyrektor UDSK, prof. dr hab. Anna Wasilewska dziękując całej załodze szpitala przedstawiła także plany rozwoje na przyszłość. UDSK pozyskało pieniądze na remonty, zakup sprzętu, oraz budowę placów zabaw dla dzieci przy siedzibie szpitala.

  Uhonorowany podczas uroczystości przez władze szpitala za zaangażowanie w budowę placówki były Rektor UMB i Doctor Honoris Causa UMB, prof. dr hab. Jan Górski przedstawił trudne okoliczności w jakich powstawała inwestycja. Trwała przeszło 20 lat. W tym czasie zmieniali się zarówno Rektorzy Uczelni, jak i ministrowie zdrowia, czy lokalne władze. Formalnie szpital powołano do życia w grudniu 1988 r.

  Z kolei przedstawiciele firm Siemens i Nuvasive opowiedzieli o technologicznych innowacjach, jakie pomagają leczyć małych pacjentów. Podkreślili, że zarówno personel, jak i wyposażenie UDSK to światowa czołówka.

  Następnie władze rektorskie UMB, oraz dyrekcja UDSK uhonorowali okolicznościowymi dyplomami byłych dyrektorów, członków zarządu i kierowników klinik szpitala dziecięcego. Uroczystość uświetnili występem: duet muzyczny oraz dzieci ze Studia Tańca „Kadryl” pod opieką Justyny Cichosz i Gracjana Konstantynowicza.

  W najbliższym czasie ukaże się publikacja dokumentująca 30 lecie UDSK. Będzie dostępna w administracji szpitala.

  Dyrektor szpitala zaprasza jutro na 10.30 do Auli w UDSK na tort z okazji Jubileuszu szpitala.

  Zapraszamy na stronę Medyka Białostockiego, poświęconą historii i Jubileuszowi UDSK.

  Powrót