Oświadczenie władz UMB

10.03.2019 16:30

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami o przypadkach napaści na zagranicznych studentów w Białymstoku, władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku stanowczo potępiają wszelkie przejawy agresji, nienawiści, rasizmu i braku tolerancji.

W naszej społeczności studiują ludzie z 34 krajów całego świata. Jesteśmy dumni z różnorodności. Wszystkich traktujemy z wielkim szacunkiem. Zapraszając ich do Białegostoku zależy nam, aby czuli się dobrze w mieście i regionie. Swoją obecnością wzbogacają  nas kulturowo. Kończąc studia na naszej Alma Mater stają się w naturalny sposób ambasadorami w swoich krajach Białegostoku, Podlasia i całej Polski.  Przekazują informacje o mieście, polskiej kulturze, nauce i tradycji gościnności.

Wierzymy, że te naganne incydenty nie zburzą prawdziwego wizerunku Białostoczan, jako społeczności tolerancyjnej i od wieków żyjącej w wielokulturowym środowisku. Prosimy naszych studentów z English Division, aby niezwłocznie zgłaszali władzom Uczelni i policji wszelkie przypadki słownej i fizycznej agresji, czy przejawy rasizmu. Tylko szybka reakcja pozwoli na złapanie i ukaranie sprawców.

Możecie na nas liczyć. Dziękujemy że jesteście z nami.