UMB zawarł umowę bilateralną z kliniką psychiatrii dziecięcej z Białorusi

14.03.2019 12:13
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

13 marca br. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zawarł umowę dotyczącą współpracy naukowej z białoruskim partnerem - Health Care Institution „City Clinical Children’s Psychiatric Clinic” z Mińska. Ze strony UMB realizację umowy bilateralnej będzie koordynować Pan dr hab. Napoleon Waszkiewicz – Kierownik Kliniki Psychiatrii UMB. Zgodnie z treścią umowy, strony będą współpracowały w następujących obszarach:

- wymiana personelu, naukowców, lekarzy i pracowników administracyjnych,

- rozwój i wdrażanie wspólnych badań i programów szkoleniowych,

- wymiana informacji, materiałów i publikacji naukowych,

- wspólna publikacja instrukcji i monografii w zakresie medycyny,

- organizacja wspólnych konferencji naukowych i sympozjów.

Umowa będzie obowiązywać przez okres 5 lat od daty podpisania z możliwością automatycznego odnowienia.

Dzięki zawarciu umowy, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku będzie miał możliwość pozyskiwania wykwalifikowanej kadry z zagranicy w związku z powstającym Oddziałem Psychiatrii Dziecięcej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Za koordynację procedur związanych z zawieraniem i realizacją międzynarodowych umów bilateralnych zawieranych przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.