NEFROSZALEŃSTWO w II Klinice Nefrologii z Oddziałem Leczenia Nadciśnienia Tętniczego i Pododdziałem Dializoterapii UMB

21.03.2019 15:53

Zespół lekarski II Kliniki Nefrologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod przewodnictwem pana dr hab. Tomasza Hryszko, po raz pierwszy w Polsce, bierze udział w ogólnoświatowej akcji nefrologicznej łączącej miłośników nefrologii na całym świecie.

Nephmadness (nefroszaleństwo) – bo o tym mowa, jest innowacyjną grą edukacyjną prowadzoną za pomocą mediów społecznościowych. Za pomocą blogów naukowych i Twittera społeczność lekarska pogłębia swoją wiedzę oraz dyskutuje nad nowymi koncepcjami diagnostyczno-terapeutycznymi, które pojawiły się w minionym roku.

W akcji poza zespołem II Kliniki uczestniczą też znamienici goście (m. in. prof. dr hab. Michał Myśliwiec). Tematy, które są poruszane dotyczą m.in. przeszczepiania nerek, leczenia nadciśnienia tętniczego, oceny prawidłowego nawodnienia organizmu oraz nowinek technologicznych w leczeniu chorób nerek przy pomocy tzw. „sztucznej nerki”. Jest to nowa forma edukacji w nefrologii i promowania wiedzy o chorobach nerek – akcja ma miejsce w marcu, tak jak Światowy Dzień Nerki. Trzymamy kciuki za zespół II Kliniki i zachęcamy do obserwowania akcji w mediach społecznościowych!!!