Pieniądze na Centrum Psychiatrii UMB zatwierdzone

22.03.2019 16:00

22 marca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski podpisał umowy dotyczące gwarancji finansowych na budowę Centrum Psychiatrii dla dzieci i dorosłych. Placówka stanie na zapleczu szpitali klinicznych (miejsce dawnego domku szwedzkiego).
    Jak zaznaczył Minister, choć formalnie są to dwie oddzielne jednostki, to trzeba je traktować jako całość. Chodzi tu o to, że będzie to jeden budynek, ale też jeden podmiot zarządzający - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.
    Cała inwestycja ma kosztować 40 mln zł. Ministerstwo przekaże na nią 23 mln zł, 17 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych. Całość ma być gotowa do w 2022 roku. Obecnie trwają już prace projektowe. Docelowo Centrum ma mieć 36 łóżek dla dzieci i młodzieży oraz około 40 łóżek dla dorosłych.

Informacje w mediach:

TVP3