Laboratorium zapachów UMB

12.04.2019 12:12

Zakład Medycyny Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku posiada pracownię, której flagową częścią działalności jest tworzenie nowych zapachów. Obecnie dysponuje już biblioteką ponad 100 własnych zapachów o indywidualnych recepturach.

To działalność naukowa, ale również artystyczna, gdyż wymaga zaangażowania, dyscypliny i ogromnej porcji kreatywności.

"Dzięki utalentowanemu i doświadczonemu zespołowi, jesteśmy w stanie kreować nowe, zindywidualizowane zapachy na potrzeby przemysłu. Zapraszamy do współpracy i skorzystania możliwości jakie daje posiadanie oryginalnego i niepowtarzalnego zapachu. Powonienie jest zmysłem współtworzącym obraz otaczającego świata. Ludzie używają zapachów lub perfum w celu zwiększenia atrakcyjności własnego wizerunku. W dzisiejszym świecie elegancji, estetyki i mody, ten niewidzialny ale bardzo ekspresyjny element został na stałe włączony do palety środków i służy do kształtowania obrazu człowieka. Nie dziwią więc wysiłki jakie wkładają kreatorzy po to aby uzyskać nowe, atrakcyjne zapachy. Legendarne Chanel No 5, Opium, Marbert Man lub inne męskie tabaczkowe są do dzisiaj obiektem pożądania. Dla niektórych lawenda jest tym trafionym zapachem. Świat zapachów oferuje wielkie przeżycia."

dr hab. Andrzej Przylipiak, kierownik Zakładu Medycyny Estetycznej

andrzej.przylipiak@umb.edu.pl