Pracownik UMB laureatem stypendium Funduszu Pamięci Polskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Edynburgu

23.04.2019 15:07
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Pani Anna Kadłubiska z Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii z Pododdziałem Kardiologii UMB została laureatem stypendium Funduszu Pamięci Polskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Edynburgu. Stypendium dotyczy udziału w Letniej Szkole Edukacji Klinicznej Uniwersytetu w Edynburgu, która odbędzie się w terminie 12-16 sierpnia 2019 r.

Pani Anna Kadłubiska pracuje w ww. klinice na etacie asystenta od listopada 2018 r. Wcześniej pracowała na etacie lekarza rezydenta w ramach specjalizacji z pediatrii. Zakres jej badań dotyczy głownie cukrzycy typu 1. W ubiegłym roku opublikowała pracę pt. „Five-year observation of the relationship between body mass index and glycated hemoglobin in children with type 1 diabetes mellitus" w Scandinavian Journal of Clinical & Laboratory Investigation. W kwietniu 2019 r. otworzyła przewód doktorski. Tytuł rozprawy doktorskiej: „Analiza  wybranych polimorfizmów genów rs2476601 A/G-PTPN22, rs20541 A/G-IL13, rs29941 A/G- KCTD15 w patogenezie cukrzycy typu 1. u dzieci”.

Fundusz Pamięci Polskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Edynburgu wspiera prężnie działający program stypendialny, który umożliwia kandydatom kontynuację badań lub dalsze studia w Szkole Medycznej Uniwersytetu w Edynburgu i instytucjach pokrewnych, a także możliwość uczestnictwa w letnich kursach.

Stypendium pokryje koszt opłat za udział w Letniej Szkole Edukacji Klinicznej oraz koszty zakwaterowania.

O stypendium mogły starać się osoby, które są na początku swojej kariery naukowej (zwykle do 10 lat od uzyskania dyplomu), pracują na polskich uniwersytetach medycznych lub w polskich instytutach badawczych, doskonale znają język angielski oraz zobowiązani są do dalszego rozwoju w obszarze edukacji medycznej w Polsce.

Zachęcamy wszystkich do regularnego zapoznawania się z informacjami publikowanymi na podstronie Działu Współpracy Międzynarodowej. Są tam publikowane na bieżąco ogłoszenia dotyczące możliwości aplikowania na kursy, staże, praktyki, warsztaty i szkolenia, studia doktoranckie, programy międzynarodowe oraz najważniejsze informacje dotyczące aspektów międzynarodowych.

Dział Współpracy Międzynarodowej UMB.