Złote dyplomy Absolwenci Rocznik 1969

25.05.2019 10:53

Studenci Akademii Medycznej w Białymstoku, którzy ukończyli naukę w 1969 roku, spotkali się 25 maja 2019 r. w siedzibie Uczelni, aby świętować 50-lecie zakończenia nauki. Honorowe dyplomy potwierdzające przyznanie tytułu lekarza wręczył prof. dr hab. Janusz Dzięcioł, Prorektor. ds Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego UMB.

To niewątpliwie był dobry rocznik. Wydał na świat zacnych profesorów, senatora, uznanych naukowców, ale też lekarzy, którzy całe swoje zawodowe życie spędzili na pierwszej linii, czyli w przychodniach. Z tego rocznika wywodzi się między innymi: Doctor Honoris Causa UMB - prof. dr hab. Jerzy Sarosiek a także prof. dr hab. Lech Chyczewski, wieloletni rzecznik prasowy Uczelni, redaktor naczelny Medyka Białostockiego i współautor czterotomowego opracowania o historii AMB/UMB.