Pani prof. dr hab. Elżbieta Krajewska-Kułak w Radzie Doskonałości Naukowej

25.05.2019 12:09

Pani prof. dr hab. Elżbieta Krajewska-Kułak, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu, Kierownik Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej została wybrana do Krajowej Rady Doskonałości Naukowej w dyscyplinie nauk o zdrowiu.

W imieniu Społeczności Akademickiej UMB składamy serdeczne gratulacje.

Wyboru członków do Rady – nowego organu działającego na rzecz rozwoju kadry naukowej – dokonało środowisko akademickie, w głosowaniu internetowym.

Krajowa Rada Doskonałości Naukowej będzie dbała o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Docelowo zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. W skład RDN weszło po 3 przedstawicieli każdej dyscypliny. Pierwsza kadencja organu rozpocznie się 1 czerwca 2019 roku.

Więcej informacji o wyborach do KRDN