Naukowcy UMB z nagrodami w konkursie Innowacje 2018

07.06.2019 11:00

Kurier Poranny po raz dwunasty przyznał nagrody w Konkursie Innowacje, który promuje nowoczesne rozwiązania i nietuzinkowo myślących ludzi z naszego województwa, którzy otwierają furtki na nowe możliwości w wielu branżach, związanych z życiem każdego z nas.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymał dwie nagrody specjalne w kategorii "Nauka dla życia"

- wspólnie z Politechniką Białostocką za pionierskie badania nad wykorzystaniem korzeniowca sosnowego w medycynie (to nagroda dla zespołu prof. dr hab. Haliny Car z Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB)
    - dla zespołu prof. dr hab. Marii Borawskiej (Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB) za komercjalizację ekstraktu z propolisu, który wspiera terapię glejaka mózgu. Firma Medical Honey - PPE 1400 z Białegostoku stworzyła już z tego produkt handlowy "Polski Propolis Ekstrakt PPE1400"

Relacja z Gali i informacja o konkursie pod linkiem