• Aktualności

  Akademia Młodego Naukowca z dyplomami

  17.06.2019 12:46
  Autor: Administrator UMB

   

  17 czerwca 2019 roku zakończyła się szósta edycja Akademii Młodego Naukowca. W zajęciach uczestniczyło 31 dzieci ze SP nr 17 w Białymstoku. Tematem przewodnich spotkań na UMB była edukacja prozdrowotna. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy, jak zdrowo się odżywiać, odkrywały tajniki zdjęć rentgenowskich.

   - Tegoroczna edycja naszej Akademii została skierowana do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Bardzo nam zależało na tym, by prócz poruszania tematów prozdrowotnych, oswajać naszych uczniów z lekarzami. Bywa tak, że takie maluchy z racji swoich chorób muszą dość często pojawiać się w różnych gabinetach lekarskich i się tego boją. Nie zawsze da się im wytłumaczyć, że to dla ich dobra. A na naszych zajęciach w zasadzie wszystko mogą dotknąć, nawet zrobić prawdziwy zastrzyk – tłumaczy dr Andrzej Guzowski, koordynator Akademii Młodego Naukowca.
  Poza tym jak podkreśla dr Guzowski, zdrowe dzieci mają ogromną ofertę różnych zajęć edukacyjnych, z których bez problemu mogą skorzystać. Zaś dzieci dotknięte różnymi ograniczeniami już nie. Rok temu na zajęcia Akademii uczęszczały dzieci z zespołem Downa.
  Sama uroczystość wręczenia dyplomów miała podniosły charakter. Były przemówienia, rozdanie indeksów, wzruszeni rodzice studentów i pamiątkowe zdjęcia. Na koniec rozbrzmiał hymn Akademii, czyli piosenka „Świat to wielka tajemnica”.
   

  Projekt Akademii został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku.

  Akademię Młodego Naukowca zorganizował Wydział Nauk o Zdrowiu i Stowarzyszenie Pro Salute.

  Powrót