Studenci English Division odebrali dyplomy

12.07.2019 14:09

12 lipca 2019r.  w Aula Magna UMB, odbyła się Ceremonia Rozdania Dyplomów absolwentom Kierunku Lekarskiego English Division.

Studia ukończyło 52 absolwentów z Norwegii, Szwecji, Finlandii, Irlandii, Islandii, Niemiec i Polski.

To szczególny rok dla studiów z English Division, gdyż UMB świętuje 15-lecie utworzenia tego kierunku. O ile początkowo uczyło się kilkudziesięciu studentów głównie ze Skandynawii, to obecnie nabór na I rok przekracza 120 osób, a chętni są już dosłownie z całego świata. Dominują kraje europejskie, ale liczna jest też polonia amerykańska.

Zarówno Dziekani Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Irina Kowalska i dr hab. Tomasz Hryszko, w swoich wystąpieniach podkreślali, że choć za absolwentami bardzo ciężkie sześcioletnie studia, to w zasadzie są oni dopiero na początku swojej medycznej drogi. Przypomnieli, że zawód lekarza jest szczególny, gdyż w ich ręce chorzy ludzie będą składać swój los.

- Ciężko pracujcie, nie bójcie się marzyć i nie poddawajcie się – powiedziała do zebranych Profesor Kowalska.

Choć absolwentów było trochę ponad 50 to Aula Magna była szczelnie wypełniona gośćmi. Z całego świata do Pałacu Branickich na tę uroczystość przyjechali bliscy już byłych studentów.

W UMB obecnie studiuje ok. 400 obcokrajowców z blisko 30 krajów. Najwięcej oczywiście na kierunku English Division.