• Aktualności

  UMB przystąpił do porozumienia społecznej odpowiedzialności nauki

  17.09.2019 14:50
  Autor: Administrator UMB

  Na Uniwersytecie Jagiellońskim z udziałem wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina odbyła się konferencja środowiska akademickiego zatytułowana "Społeczna odpowiedzialność - wyzwanie dla uczelni i sposoby wdrażania".

   

  Podczas Kongresu podpisano Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. W imieniu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku podpis złożył Prorektor ds. Studenckich, prof. dr hab. Adrian Chabowski. Dr hab. Mateusz Cybulski zaprezentował podczas spotkania w Krakowie projekt dobrej praktyki wolontariatu.

   

  Głównym celem konferencji była dyskusja na temat społecznej roli uczelni i aktywnego uczestnictwa szkół wyższych w procesie rozwoju społeczno-gospodarczego. Spotkanie rozpoczął Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju. Następnie rektorzy debatowali o wyzwaniach stojących przed odpowiedzialnymi Uczelniami. Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie zorganizowany był przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach konferencji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki – Nauka dla Ciebie”

   

  Powrót