UMB podpisał porozumienie o współpracy z Texas Tech University Health Sciences Center

15.10.2019 13:34

15 października 2019r. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podpisał porozumienie o współpracy z Texas Tech University Health Sciences Center.

Celem podpisanego dziś pomiędzy Uczelniami porozumienia jest:

• promocja wymiany kadry i studentów,
    • wspieranie współpracy w zakresie nauczania, badań i rozwoju,
    • wspomaganie wymiany materiałów akademickich i publikacji,
    • ułatwianie możliwości kulturowego i intelektualnego wzbogacania kadry i studentów obu instytucji.

Przewidziane są także wspólne programy edukacyjne. Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata. Po weryfikacji, porozumienie może być przedłużone o kolejne 3 lata za pisemną zgodą obu stron. Pośrednikiem w rozmowach była prof. Irene Sarosiek – absolwentka UMB pracująca w USA (na Texas Tech University Health Sciences Center El Paso).

Texas Tech University Health Sciences Center El Paso to jedyny amerykański ośrodek naukowy w zakresie nauk o zdrowiu wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej, który zapewnia możliwości i odpowiednie środowisko do bezpośredniej intelektualnej i interpersonalnej wymiany pomiędzy studentami pielęgniarstwa i medycyny oraz doktorantami w obrębie jednego kampusu. Jest czwartym uniwersytetem w ramach Texas Tech University System (teksańskiego systemu uniwersytetów technicznych). Texas Tech University Health Sciences Center El Paso składa się z trzech szkół kształcących w obszarach zdrowia: Szkoła Medycyny (Paul L. Foster School of Medicine), Szkoła Pielęgniarstwa (Gayle Greve Hunt School of Nursing) oraz Graduate School of Biosciences. W Szkole Medycyny, już od I roku studenci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach klinicznych. Co ciekawe, studenci tej szkoły, jako jedyni w kraju są zobligowani do nauki hiszpańskiego podczas studiów.

Więcej info: https://elpaso.ttuhsc.edu/about/