Możliwość uzyskania stypendium z hongkońskiego doktoranckiego programu dla studentów zagranicznych

16.10.2019 15:30
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Hongkoński program stypendialny dla zagranicznych doktorantów został zainicjowany w 2009 r. przez Research Grants Council (RGC). Celem programu jest zachęcenie najlepszych studentów z całego świata do podjęcia studiów doktoranckich na jednym z hongkońskim uniwersytetów.

Program stypendialny zapewnia konkurencyjne roczne stypendium oraz dodatki mobilnościowe na wyjazdy na konferencje oraz badania przez okres od 1 roku do 3 lat. Stypendium zostanie nagrodzonych 250 przyszłych doktorantów.

Maksymalny termin na składanie zgłoszeń wstępnych do tego programu mija 2 grudnia 2019 r. o 12:00 w południe (czasu hongkońskiego – GMT+8h). Zgłoszenia wstępne należy przesyłać poprzez system online: https://cerg1.ugc.edu.hk/hkpfs/InitApplication.jsp, celem otrzymania numeru referencyjnego HKPFS. Należy go otrzymać przed złożeniem pełnego zgłoszenia do wybranych uniwersytetów.

Po dokonaniu zgłoszenia wstępnego, kandydaci powinni złożyć pełną aplikację do wybranych uniwersytetów na konkretne programy studiów doktoranckich, podając powyższy numer HKPFS. Wysłanie aplikacji musi nastąpić przed upływem terminu składania dokumentów, wyznaczonego przez dany uniwersytet. Kandydaci powinni skonsultować się z odpowiednimi uniwersytetami w celu ustalenia maksymalnego terminu na składanie pełnych aplikacji.

Stypendyści zostaną wybrani przez jeden z dwóch zespołów oceniających, w zależności od obszaru proponowanych studiów. Zespoły oceniające będą brały pod uwagę przede wszystkim doskonałość akademicką, ale również takie czynniki jak potencjał badawczy, umiejętności przywódcze czy interpersonalne.

Stypendia dla przyszłych doktorantów zagranicznych dotyczą tylko wybranych 8 hongkońskich uniwersytetów. Lista Uniwersytetów znajduje się poniżej. Dane kontaktowe znajdą Państwo w załączonej broszurze informacyjnej.

1. City University of Hong Kong
    2. Hong Kong Baptist University
    3. Lingnan University
    4. The Chinese University of Hong Kong