Uroczysta Inauguracja Szkoły Doktorskiej UMB

07.11.2019 16:42

7 listopada 2019 roku w Aula Magna Pałacu Branickich nastąpiła uroczysta inauguracja Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

UMB utworzyło Szkołę Doktorską w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w 3 dyscyplinach: nauk medycznych, nauk farmaceutycznych i nauk o zdrowiu. W roku akademickim 2019/2020 do Szkoły Doktorskiej przyjętych zostało 48 Doktorantów.

W uroczystości uczestniczyli: prof. dr hab. Adrian Chabowski - Prorektor ds. Kształcenia, członkowie Rady Programowej Szkoły (prof. dr hab. Małgorzata Brzóska, prof. dr hab. Ludmiła Marcinowicz, dr hab. Anna Moniuszko-Malinowska, dr hab. Zyta Beata Wojszel, dr hab. Michał Tomczyk), promotorzy Doktorantów i Przewodnicząca Samorządu Doktorantów - Karolina Nowak. Uroczystości przewodniczyła Dyrektor Szkoły Doktorskiej, prof. dr hab. Barbara Mroczko.