Dobry kierunek- Biostatystyka- audycja radiowa

27.11.2019 12:34

Białostockie Radio Akadera rozpoczęło cykl audycji "Dobry kierunek", które mają za zadanie przybliżać maturzystom ciekawe kierunki studiów dostępne na białostockich uczelniach.

Tematem ostatniej audycji był unikatowy w skali kraju kierunek Biostatystyka, na którym od 2018 r. kształci Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.  Są to studia stworzone na potrzeby rynku pracy. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jako pierwsza placówka naukowa w Polsce zaproponowała studentom taki kierunek studiów. To znaczy, że przyszłoroczni absolwenci będą pierwszymi tak szeroko wykształconymi specjalistami w zakresie biostatystyki. I już czeka na nich praca!

Gośćmi audycji byli dr hab. Robert Milewski, adiunkt w Zakładzie Statystyki i Informatyki Medycznej oraz Adrian Janucik, student Biostatystyki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji: https://www.mixcloud.com/RADIO_AKADERA_87_7FM/biostatystyka/

Już wkrótce kolejne kierunki!