UMB zawarł kolejną umowę międzynarodową na praktyki studentów English Division w niemieckich klinikach

12.12.2019 14:20
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zawarł 12 grudnia 2019 r. umowę bilateralną z Klinikum Dortmund gGmbH, największym szpitalem w Nadrenii Północnej-Westfalii, jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo landów niemieckich. Szpital ten składa się z 25 klinik i dysponuje 1422 łóżkami. Z kolei liczba pracowników przekracza 4 tysiące. Jest to kolejna umowa bilateralna dotyczącą możliwości odbywania letnich praktyk przez studentów English Division. Wcześniej, podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Dzięki tej umowie, studenci anglojęzycznego kierunku lekarskiego w ramach English Division będą mieli możliwość odbycia letnich praktyk w szpitalach należących do Klinikum Dortmund gGmbH. Możliwość wyjazdu na praktyki będzie zarezerwowana dla studentów, będących między I a V rokiem studiów, mówiących płynnie po niemiecku. Praktyki mogą odbywać się w miesiącach wakacyjnych, tj. czerwiec-wrzesień w każdym roku akademickim. Warto dodać, że umowa została zawarta bezterminowo.

Ze strony Klinikum Dortmund gGmbH, osobą odpowiedzialną za koordynację wdrażania postanowień niniejszej umowy jest prof. dr. Thomas Schwenzer.

Za koordynację współpracy w obszarze praktyk letnich z ramienia UMB odpowiedzialni będą: Pan dr hab. Tomasz Hryszko, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej, Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Dział Współpracy Międzynarodowej.

Jak wspomniano, jest to już druga umowa zawarta przez UMB dotycząca organizacji letnich praktyk dla studentów English Division. W tym tygodniu, UMB zawarł umowę z inną grupą szpitali, działającą na obszarze Niemiec, Austrii i Szwajcarii – AMEOS GROUP.

Zapraszamy do współpracy przy zawieraniu kolejnych umów bilateralnych.

Dział Współpracy Międzynarodowej.