• Aktualności

  Kolejna edycja Studiuj w UMB! za nami

  14.01.2020 18:39
  Autor: Administrator UMB

   

  11 stycznia 2020 r. na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyło się kolejne, cieszące się dużą popularnością wśród młodzieży licealnej spotkanie w ramach akcji "Studiuj w UMB", zachęcającej uczniów do studiowania na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

  Wydział Lekarski odwiedzili uczniowie z III LO w Białymstoku im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku , którzy zostali przywitani przez prof. dr hab. Irinę Kowalską, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz wysłuchali wykładu prof. dr hab. Adriana Chabowskiego pt. „Fizjologia uczenia się”. Następnie odbyły się zajęcia w grupach: Warsztaty szycia chirurgicznego z IFMSA, Zwiedzanie Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka, Zajęcia symulacyjne w Centrum Symulacji Medycznej oraz Warsztaty stomatologiczne w Centrum Symulacji Medycznej (Zakład Propedeutyki Stomatologii),

  Na Wydziale Farmaceutycznym odbyły się zajęcia dla uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Białymstoku. Młodzież spotkała się z Prodziekanem ds. Rozwoju dr hab. Katarzyną Socha oraz studentami - przedstawicielami organizacji studenckich takich jak: Innowacyjny Kosmetolog, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji O/Białystok, Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMB. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach naukowych prowadzonych przez pracowników Zakładu Bromatologii, Zakładu Chemii Medycznej, Zakładu Chemii Fizycznej, Zakładu Syntezy i Technologii Środków Leczniczych, Zakładu Analizy i Bioanalizy Leków.

  Wydział Nauk o Zdrowiu odwiedziła natomiast młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Uczniowie spotkali się z Prodziekanem ds. Rozwoju prof. dr hab. Haliną Car, a następnie wysłuchali prezentacji o kierunkach: Elektroradiologia, Zdrowie Publiczne, oraz Biostatystyka. Po tym nastąpiły zajęcia grupowe- m.in. Wykonanie analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (Zakład Biotechnologii Żywności), Ćwiczenia prawidłowej emisji głosu i badań narządu słuchu (Zakład Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii), Wczoraj i dziś anestezjologii, warsztaty monitorowania pacjentów (Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii) oraz warsztaty położnicze i warsztaty ratowania życia (Klinika Medycyny Ratunkowej)

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję!

  Powrót