UMB w Podlaskim Festiwalu Zdrowia Roślin

27.01.2020 21:06

Podlaski Festiwal Zdrowia Roślin 2020 to inicjatywa podjęta przez prof. dr hab. Bożenę Łozowicką - kierownika Terenowej Stacji Doświadczalnej Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku oraz Andrzeja Stanisława Zamana - Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku wraz z pracownikami obydwu instytucji, w związku z ogłoszonymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) obchodami Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020.

W organizację Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin 2020 włączyło się 40 instytucji reprezentujących województwo podlaskie, w tym Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Więcej informacji o Podlaskim Festiwalu Zdrowia Roślin można znaleźć na stronach www.ior.bialystok.pl, https://piorin.gov.pl/wiorin/podlaskie.

Wydarzenia w ramach Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin honorowym patronatem objął Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur  Kosicki, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Poseł Parlamentu Europejskiego Krzysztof Jurgiel. Patronat medialny nad Podlaskim Festiwalem Zdrowia Roślin 2020 objęły: Telewizja Polska S.A, Polskie Radio Białystok S.A. i Wrota Podlasia.