• Aktualności

  Dzień Nauki Polskiej na UMB - 19 lutego 2020 roku

  19.02.2020 08:04
  Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

  DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM W BIAŁYMSTOKU - 19 LUTEGO 2020 ROKU

  Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB włącza się w pierwsze obchody Dnia Nauki Polskiej. Z tej okazji wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Uczelnianych prezentujemy wystawę o dziedzictwie akademickim polskich uczelni. Przedsięwzięcie ma na celu uświadamianie społeczeństwu znaczenia dziedzictwa akademickiego jako ważnego wyznacznika tożsamości narodowej.

  Wystawa pt.: „Muzea uczelniane dla Niepodległej” przedstawia dorobek naukowy polskich uczelni, które w latach 2019-2022 obchodzą jubileusze. Rok 2020 jest szczególnie ważny z perspektywy dziejów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który świętuje 70 lat istnienia.

  Wystawa „Muzea uczelniane dla Niepodległej” jest częścią projektu o tej samej nazwie, który został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

  Wystawę można oglądać w Westybulu Pałacu Branickich od 19 lutego do 15 marca 2020 roku.

  "Zgodnie z ustawą Dzień Nauki Polskiej ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono 19 lutego - dzień urodzin Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzień Nauki Polskiej stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką".

  Powrót