Studenci seniorzy kolejnego rocznika Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej rozpoczęli zajęcia na UMB

18.02.2020 14:51

W Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Szpitalnej zainaugurowano dziś po raz 5. studia dla białostockich seniorów.

Naukę rozpoczęło 44 studentów. Podczas uroczystej ceremonii odegrano Hymn Państwowy oraz „Gaudeamus Igitur”. Studenci otrzymali komplet materiałów informacyjnych wraz z kartą zaliczeń wykładów, a także złożyli ślubowanie przed władzami dziekańskimi Wydziału. Prodziekan ds. Rozwoju WNOZ, prof. dr hab. Halina Car życzyła seniorom, aby chłonęli wiedzę zdobytą na wykładach i pozostali aktywni. Zapewniła, że wiedzę przekazywać im będzie doświadczona i pełna empatii kadra profesorska UMB.

W ramach projektu realizowane będą wykłady m.in. o tematyce psychiatrii wieku podeszłego. Seniorzy poznają najczęstsze zaburzenia psychiczne występujące w tym wieku, podstawowe dane epidemiologiczne z zakresu zaburzeń psychogeriatrycznych, a także istotne informacje poruszające tematykę uzależnień w tej grupie wiekowej. Uczestnikami projektu są mieszkańcy Białegostoku powyżej 60. roku życia, którzy są absolwentami VI edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wykłady potrwają do czerwca 2020 roku. Do tej pory kilka edycji studiów ukończyło blisko 200 seniorów. Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej jest finansowany z budżetu Miasta Białystok. Zajęcia organizują: Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie „Pro Salute” oraz Urząd Miejski w Białymstoku.