Komunikaty dot. wyjazdów i przyjazdów w związku z koronawirusem SARS-Cov-2

06.03.2020 14:17

03.03.2020 r.

W związku z najnowszym komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego dla profesjonalistów medycznych, Władze Rektorskie nie rekomendują wyjazdów na konferencje i wydarzenia branżowe wszystkich pracowników, doktorantów i studentów UMB.

28.02.2020 r.

W związku z obecną sytuacją spowodowaną wirusem SARS-CoV-2, Władze Rektorskie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku podjęły decyzję o wstrzymaniu do odwołania wyjazdów i przyjazdów z Chin, Korei Południowej, Włoch (w szczególności regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Decyzja obowiązuje od 28 lutego 2020 r. aż do odwołania.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, apelujemy aby przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych do innych krajów śledzić bieżące doniesienia nt. wirusa 2019-nCoV, zamieszczanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego: gis.gov.pl/aktualnosci, Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/dyplomacja oraz Światowej Organizacji Zdrowia: www.who.int/novel-coronavirus-2019.

W przypadku podjęcia decyzji przez pracownika/doktoranta/studenta UMB o wyjeździe do krajów innych niż wymienione powyżej, a następnie rezygnacji z tego wyjazdu, poniesione koszty wyjazdu zobowiązani będą pokryć wyjeżdżający.

Jednocześnie, zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego, zarówno Uniwersytecki Szpital Kliniczny, jak i Dziecięcy Uniwersytecki Szpital Kliniczny zostały wyznaczone jako szpitale o podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem wirusem SRS-CoV-2.

Ponadto na Podlasiu, taką rolę pełnią również następujące placówki:

1. Augustów, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12
    2. Bielsk Podlaski, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, ul. Kleszczelowskiego 1
    3. Hajnówka, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, ul. Doc. Adama Dowgirda 9
    4. Grajewo, Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34
    5. Suwałki, Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60
    6. Łomża, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 11

Infolia NFZ 800 190 590