• Aktualności

  UMB podpisał umowę o współpracy z Liceum INFOTECH

  23.06.2020 16:03
  Autor: Administrator UMB

   

  Liceum jest kolejną szkołą, którą Uniwersytet Medyczny w Białymstoku wesprze swoją kadrą i pomoże w rozwoju kariery medycznej, naukowej i biznesowej – informuje Prorektor ds. Kształcenia UMB - prof. dr hab. Adrian Chabowski.  Mariaż programistów i medyków jest bardzo interesujący, jednym z pól współpracy będzie sztuczna inteligencja w medycynie, czyli specjalizacja Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – dodał Prorektor. Obecnie dyskutujemy nad konkretną formą działań w zakresie seminariów, wykładów czy  warsztatów z nauk podstawowych np. biochemii, biofizyki czy elementów biologii, szczególnie w aspekcie wiedzy i umiejętności, które są poza podstawą programową. Niewykluczany także wsparcia w formie e-learningu, co może być szczególnie istotne w obecnej sytuacji.

  Zależy nam na poważnej współpracy, z korzyścią dla obu stron. Nie chcemy by ograniczyła się ona jedynie do podpisania umowy i jednego wykładu w semestrze – dodała Katarzyna Kaczyńska – dyrektor LICEUM INFOTECH w Białymstoku.

  Liceum ma 4 specjalizacje w innowacyjnej formule, w tym medyczną. Szkoła prowadzi nabór kandydatów. Młodzież będzie wybierać specjalizacje po pierwszej klasie. Pierwszy rok to czas na wybór dalszej drogi. W wyborze specjalizacji pomogą uczniom zajęcia z coachingu kariery i umiejętności miękkich.

  Do wyboru uczniowie INFOTECH będą mieli cztery różne przyszłościowe specjalizacje: medycyna, prawo, biznes i media cyfrowe. Każda specjalizacja ma opiekunów – mentorów z doświadczeniem, którzy będę wpływać w realny sposób na profil nauki.

   

  Powrót