Polecamy w ofercie UMB - Biostatystykę i Higienę Stomatologiczną

10.07.2020 11:55

Nowością w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jest Higiena Stomatologiczna, studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym.

Higienistka stomatologiczna jest członkiem zespołu stomatologicznego o bardzo szerokim zakresie obowiązków. W gabinecie stomatologicznym higienistka jest prawą ręką lekarza dentysty. Przygotowuje sprzęt i stanowisko pracy lekarza, organizuje pracę w gabinecie, wykonuje czynności administracyjne i prowadzi dokumentację związaną z funkcjonowaniem gabinetu dentystycznego. Przeprowadza również wstępne badanie pacjentów oraz - pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty - wykonuje szereg zabiegów profilaktyczno-leczniczych takich jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, fluoryzacja kontaktowa, lakowanie zębów.

Do jej najważniejszych zadań zalicza się również: prowadzenie edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia w różnych środowiskach, kształtowanie postaw prozdrowotnych, prowadzenie działalności edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży w zakresie higieny stomatologicznej i działania profilaktyczne.

Kierunek powstał jako część projektu „Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania na UMB. (Środki zostały pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego). Dzięki temu wsparciu studenci oprócz standardowej edukacji będą uczestniczyli w dodatkowych szkoleniach z umiejętności komunikacji z pacjentem i z fotografii stomatologii.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o Higienie Stomatologicznej.

Drugim kierunkiem studiów na UMB,  na który warto zwrócić uwagę jest Biostatystyka - czyli analiza danych medycznych.

To unikatowe w skali kraju studia na poziomie pierwszego stopnia. Kierunek łączy trzy dziedziny: matematykę, informatykę i medycynę. Gwarantuje również bardzo szerokie możliwości pracy: firmy farmaceutyczne, firmy prowadzące badania kliniczne, centra analiz danych, uniwersytety medyczne.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o Biostatystyce.

Polecamy również pozostałe atrakcyjne kierunki studiów: Analityka Medyczna, Dietetyka, Farmacja, Fizjoterapia, Kosmetologia, Lekarski, Lekarsko-Dentystyczny, Logopedia z Fonoaudiologią, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo Medyczne, Techniki Dentystyczne, Zdrowie Publiczne.

Kierunki studiów UMB.