Tworzenie artykułów naukowych- szkolenia dedykowane kadrze dydaktycznej i badawczo-dydaktycznej UMB

10.07.2020 13:28

Szanowni Państwo,

Gorąco zapraszamy wszystkich pracowników dydaktycznych oraz badawczo-dydaktycznych UMB do udziału w szkoleniu: Tworzenie artykułów (prac) naukowych, które przeprowadzi doświadczona w tego typu szkoleniach firma zewnętrzna.

Szczegóły dotyczące szkolenia, rekrutacji i dokumenty rekrutacyjne możliwe są do pobrania na stronie ogłoszenia: https://tiny.pl/7dl5f

Zakres szkolenia obejmować będzie następujące zagadnienia:

1. Zaplanowanie artykułu (pracy) naukowej, w tym: układ/struktura tekstu, wprowadzenie oraz abstrakt, bibliografia i wybór właściwego piśmiennictwa, przekaz artykułu, wybór i sposób prezentacji wyników, wybór specjalistycznego edytora tekstu.

2. Wybór czasopisma w odniesieniu do zawartości merytorycznej i kontekstu naukowego zgromadzonych materiałów oraz kontakt z redakcją, w tym przygotowanie listu przewodniego do redakcji czasopisma.

3. Tworzenie artykułów (prac) naukowych w języku angielskim.

4. Proces wydawniczy wraz z korespondencją i z redakcją.

5. Narzędzia ułatwiające pisanie artykułów (prac) naukowych.

6. Popularyzacja dorobku naukowego.

Przewidziane terminy szkoleń to: 21, 22 lub 23 października 2020 r.

Rekrutacja na szkolenie trwa od dnia 10.07.2020 r. do dnia 24.07.2020 r.

Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywać się będzie według kolejności zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału w rekrutacji i szkoleniu!