• Aktualności

  Złota Pinezka Google Maps dla Pałacu Branickich

  28.07.2020 10:26
  Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

   

   

  Złota Pinezka dla Pałacu Branickich

  Specjalne wyróżnienie z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google

   

  Google przyznaje Złote Pinezki - wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw. W województwie podlaskim nagrodę otrzymuje Pałac Branickich - wyjątkowa, barokowa rezydencja, którą warto odwiedzić, aby przespacerować się po jej historycznych wnętrzach i móc podziwiać piękne ogrody.

   

  24 lipca 2020 r. - Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

   

  To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Dziś ogłasza laureata Złotej Pinezki w województwie podlaskim - Pałac Branickich. To jedna z najlepiej zachowanych rezydencji epoki saskiej w Polsce, a na miejscu można podziwiać nie tylko jej eleganckie komnaty, ale także niezwykle zadbane i liczące sobie prawie 10 hektarów ogrody pałacowe, które stanowią integralną część terenów zielonych Białegostoku. Właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map i otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google.

   

  Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim - w województwie podlaskim - okazał się Pałac Branickich. Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi to miasto, zarezerwuje sobie czas, żeby odwiedzić pałacowe komnaty, zaznać nieco relaksu w tamtejszych ogrodach, a także odkryć mniej znane i oczywiste miejsca - powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.

   

  Obecnie we wnętrzach “Wersalu Podlasia”, jak zwykło się go nazywać, siedzibę swoją mają Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Pałac Branickich obecnie ma już ponad 6 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.

   

  Już Józef Ignacy Kraszewski pisał "pałacowy ogród został niby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stworzony i na podlaskie równiny przeniesiony spod innego nieba". Tak jest i dziś - Pałac Branickich to wyjątkowe miejsce, dlatego ogromnie się cieszymy, że doceili go również użytkownicy Map Google. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania - mówi dr Magdalena Muskała z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku

   

  Wyjątkowi przewodnicy

  Do wspólnego poznawania turystycznych perełek Polski, Google zaprosił 8 twórców znanych ze swojej ciekawości świata i zamiłowania do podróży. Są to: Krzysztof Adamek (@krzysztof_adamek), Victor Borsuk (@victorborsuk), GDZIE BĄDŹ (@gdziebadz), Globstory (@globstory), Szpilki w Plecaku (@szpilkiwplecaku), Travelicious (@traveliciouspl), Travelover (@travelover.pl) i Wędrowne Motyle (@wedrownemotyle). Każdy twórca przedstawia na swoim profilu dwa miejsca wyróżnione Złotą Pinezką, zachęcając do odkrywania Polski, a także do wspierania ulubionych miejsc poprzez pozostawianie opinii na Mapach. Pałac Branickich pokaże swoim obserwującym GDZIE BĄDŹ - czyli Piotr Jurkowski, pasjonat i podróżnik, który wraz z swoją żoną Zosią postanowił dla odkrywania świata porzucić swoje wielkomiejskie życie i pracę w korporacji.

   

  Do tej pory przyznano 3 Złote Pinezki. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, a w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach. Informacje o kolejnych laureatach i przyznanych statuetkach będzie można znaleźć na blogu Google (tutaj) i profilu na Facebooku (tutaj), a także na profilach twórców.

   

  Więcej informacji na stronie: https://polska.googleblog.com/2020/07/przyznajemy-zote-pinezki-odkrywajcie.html

   

   

  Powrót