Nabór wniosków na wizyty przygotowawcze finansowane z Funduszu Współpracy Dwustronnej

31.07.2020 09:41
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Nabór jest otwarty dla wniosków składanych na realizację inicjatywy Wizyty przygotowawcze finansowane z Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach MF EOG 2014-2021 oraz NMF 2014-2021.

Są to krótkie wizyty przedstawicieli polskich instytucji edukacyjnych do podmiotów z Państw Darczyńców (Norwegia, Islandia, Liechtenstein), mające na celu:

- nawiązanie współpracy pomiędzy instytucjami z Polski i z Państw - Darczyńców,

- przygotowanie i zaplanowanie wspólnego projektu, w ramach komponentów Programu Edukacja: Profesjonalny rozwój kadry, Mobilność Studentów i Pracowników Uczelni, Współpraca Instytucjonalna – kształcenie zawodowe (VET), Współpraca Instytucjonalna (z wyłączeniem sektora VET).

Kto może złożyć wniosek?

Do ubiegania się o dofinansowanie w ramach działania "Wizyty przygotowawcze" uprawnione są polskie podmioty prawne zainteresowane późniejszą realizacją projektu we współpracy z instytucją z co najmniej jednego z Państw-Darczyńców: Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu w ramach Programu Edukacja. Uczestnikiem indywidualnym Wizyty Przygotowawczej może być osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie w instytucji wnioskującej, która odbywa wizytę i realizuje zadania przedstawione we wniosku w imieniu wnioskującej instytucji.

Wnioskodawca musi potwierdzić, że obecnie prowadzi działalność w sektorze edukacji formalnej lub pozaformalnej (z wyłączeniem edukacji przedszkolnej). Dla wnioskodawcy polskiego wymagana jest Instytucja Przyjmująca z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu. Uprawnione instytucje przyjmujące z Państw-Darczyńców powinny być zgodne z poniższym katalogiem:

- podmioty prawa, których siedziba znajduje się na terenie Państw-Darczyńców,

- instytucje kształcenia i szkolenia zawodowego w Szwajcarii, ze specjalnym porozumieniem o współpracy z Liechtensteinem,

- szwajcarskie uniwersytety w odniesieniu do studentów i pracowników narodowości Liechtensteinu.

Jakie koszty są finansowane?

Koszty w formie jednostkowych stawek ryczałtowych:

• podróż uczestników,

• utrzymanie uczestników,

• wsparcie organizacyjne – Instytucja Wysyłająca,

• wsparcie organizacyjne – Instytucja Przyjmująca,

Koszty rzeczywiste:

• wsparcie uczestników projektu ze specjalnymi potrzebami.

Ile wynosi finansowanie projektu?

Całkowita dostępna wysokość środków przeznaczona do rozdystrybuowania pomiędzy Beneficjentów w ramach tego naboru wniosków wynosi: 150 000 EUR.

Nabór prowadzony jest w trybie on-going co oznacza, że każdy wniosek spełniający kryteria formalne i merytoryczne będzie na bieżąco rekomendowany do dofinansowania, aż do wyczerpania dostępnej alokacji. Dofinansowanie projektów otrzymane w ramach Programu pokrywa do 100% całkowitego, kwalifikowalnego kosztu projektu. Dofinansowanie przyznawane jest w EUR.

Jaki jest czas realizacji finansowanego projektu?

Czas trwania inicjatywy wynosi do 6 miesięcy, natomiast czas trwania jednej wizyty wynosi od 1 do 5 dni roboczych oraz maksymalnie do dwóch dni przeznaczonych na podróż.

W jednej Wizycie Przygotowawczej uczestniczyć mogą maksymalnie 3 osoby z instytucji. We wniosku aplikacyjnym Wnioskodawca może zaplanować jedną Wizytę przygotowawczą, do jednej Instytucji Przyjmującej.

Nabór trwa od 26 lutego 2020 roku do wyczerpania puli dostępnych środków, nie później niż 30.12.2020

Zapraszamy do współpracy

Dział Współpracy Międzynarodowej UMB