Absolwenci UMB 2020 najlepsi w Polsce na LDEK

11.09.2020 15:01
    Autor: Administrator UMB

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku najlepiej w Polsce zdali Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. (Zdający po raz pierwszy, średnia liczba pkt. 140,53). Wyprzedzili kolegów z Gdańskiego  Uniwersytetu Medycznego (średnia liczba pkt. 140,02) i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (średnia liczba pkt. 139,80).  Wśród absolwentów z rocznika 2019/2020 byli studenci UMB zajęli 3 miejsce w Polsce (za kolegami z GUM-edu i WUM-edu).

Jestem pełna uznania dla naszych Absolwentów, którzy pomimo utrudnień w zdobywaniu wiedzy wynikających z pandemii,  opanowali nowe zdalne techniki nauki i wyprzedzili swoich kolegów z innych ośrodków akademickich” – komentuje sukces prof. dr hab. Teresa Sierpińska, Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii UMB.

Egzamin ma charakter testu składającego się z 200 zadań (5 możliwości do wyboru, tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa). Czas trwania egzaminu wynosi 4 godziny.

W sesji jesiennej LDEK-u 2020 r. do egzaminu przystąpiły w całym kraju 1423 osoby, uzyskując średnio 131,1 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 177 a minimalny 49 punktów. 238 zdających uzyskało wynik poniżej 56%. Dwie osoby zostały zdyskwalifikowane. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 198 - 2 zadania zostały unieważnione przez Zespół rozpatrujący zastrzeżenia.

Wyniki jesiennej edycji LDEK-u są potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia na UMB. Gratulujemy absolwentom i kadrze akademickiej tego wspólnego sukcesu! Od wielu lat absolwenci naszej Alma Mater zajmują czołowe lokaty na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym