Rusza rekrutacja do ósmej edycji projektu Uniwersytet Zdrowego Seniora!

14.09.2020 16:51

22 września (wtorek) o godz. 9.00 rozpoczną się zapisy na Uniwersytet Zdrowego Seniora. W tym roku rekrutacja odbędzie się w sposób elektroniczny – na stronie internetowej https://www.umb.edu.pl/uzs/rekrutacja będzie aktywny formularz rejestracyjny. Do wypełnienia formularza konieczne jest posiadanie adresu e-mail, na który kandydat otrzyma powiadomienie o rejestracji na UZS, a także będzie otrzymywał wiadomości organizacyjne i materiał dydaktyczne. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Studentem Uniwersytetu Zdrowego Seniora może zostać każdy mieszkaniec Białegostoku i okolic, który ukończył 60 rok życia. Nauka na UZS jest bezpłatna.

Do zasadniczych celów projektu należą: propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku, wykorzystania nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia oraz w zakresie stosowania leków i suplementów diety oraz farmakoekonomii w chorobach u ludzi w podeszłym wieku, a także przeciwdziałanie samotności i aktywizacja społeczna osób starszych.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną zajęcia w nadchodzącym roku akademickim będą odbywać się w formie zdalnej (e-learning).

W ramach Uniwersytetu Zdrowego Seniora będzie można m.in. nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, dbania o swoje struny głosowe, podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia, itp.

Podczas siedmiu poprzednich edycji projektu absolwentami zostało 340 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Najstarszy student miał 91 lat.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Zdrowego Seniora znajduje się na stronie www.umb.edu.pl/uzs.