dr Katarzyna Kakareko z II Kliniki Nefrologii w prestiżowym projekcie GlomCon

18.09.2020 17:22

Dr n. med. Katarzyna Kakareko z II Kliniki Nefrologii z Oddziałem Leczenia Nadciśnienia Tętniczego UMB została wybrana jako jedyny przedstawiciel z Polski do udziału w międzynarodowym projekcie The Glomerular Disease Study & Trial Consortium (GlomCon).

Jest to międzynarodowa grupa naukowo-badawcza składająca się ze światowej klasy ekspertów jak i wyróżniających się młodych nefrologów. Ma na celu podniesienie kompetencji w zakresie kłębuszkowych zapaleń nerek zarówno w obszarze edukacyjnym, jak też naukowo-badawczym.

Udział w powyższym projekcie umożliwi zdobycie najnowszej wiedzy bezpośrednio od liderów współczesnej nefrologii oraz zapoznanie się z planowanymi i prowadzonymi międzynarodowymi projektami badawczymi w zakresie kłębuszkowych zapaleń nerek.