UMB tworzy Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych

13.01.2021 07:35

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał z Agencji Badań Medycznych 10 milionów złotych na utworzenie Ośrodka Wsparcia Badań Klinicznych.

Na potrzeby ośrodka przeznaczona została część budynku, tuż przy głównym wejściu do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, która zostanie wyremontowana. Znajdą się tu sale z całodobowym monitoringiem do obserwacji chorych, pomieszczenia do badań i część administracyjna. Chodzi o to, by cały Zespół badań klinicznych, do tej pory rozproszony w różnych częściach szpitali i uczelni, skupić w jednym miejscu.

Ideą powstania ośrodków wsparcia badań klinicznych jest zwiększenie liczby badań klinicznych w Polsce, a przez to zwiększenie ich dostępności dla pacjentów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału TVP3 Białystok