• Aktualności

  Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego UMB znowu najlepsi w Polsce

  12.02.2021 08:53
  Autor: Administrator UMB

   

  Najnowsze wyniki Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego opublikowało właśnie Centrum Egzaminów  Medycznych w Łodzi.
  Z radością informujemy, że absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku kierunku lekarsko-dentystycznego najlepiej w Polsce zdali wiosenną sesję LDEK-u. Wśród przystępujących do egzaminu po raz pierwszy uzyskali 160 pkt, wyprzedzając drugich w zestawieniu kolegów z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynikiem 157,8 pkt oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 157 pkt. Ponadto wśród osób, które ukończyły studia w ostatnich 2 latach, absolwenci UMB zajęli na LDEK-u 2 miejsce w Polsce.
  Sukcesu absolwentom UMB gratuluje Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii UMB, prof. dr hab. Teresa Sierpińska. „Gratuluję Wam wspaniałego wyniku. Absolwenci UMB po raz kolejny z rzędu udowadniają, że nie mają sobie równych w Polsce. To Wasz ogromny sukces i zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy. Chcę również podziękować nauczycielom-dydaktykom, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i z energią angażują się w nauczanie na wysokim poziomie” – powiedziała Prodziekan, prof. dr hab. Teresa Sierpińska.   


  Egzamin LDEK ma charakter testu składającego się z 200 zadań (5 możliwości do wyboru, tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa). Trwa 4 godziny. Dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56 % maksymalnej liczby punktów z testu.
  Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego UMB od kilku lat zajmują czołowe miejsca na egzaminie LDEK, który jest obiektywnym odzwierciedleniem jakości nauczania. 

  Powrót