• Aktualności

  Absolwenci kierunku lekarskiego UMB na 3 miejscu w Polsce w wiosennej edycji LEK

  25.02.2021 15:13
  Autor: Administrator UMB

  Młodzi lekarze, absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zajęli 3 miejsce w Polsce na Lekarskim Egzaminie Końcowym. Dotyczy to osób zdających po raz pierwszy. Wyniki LEK-u ogłosiło właśnie Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. Absolwenci UMB uzyskali średnią 164,3 pkt.

  Najlepsi w tej edycji okazali się ich koledzy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (średnia 166,4 pkt), przed absolwentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (średnia 166,1 pkt). W poprzedniej edycji LEK-u byli studenci UMB zajęli 4 miejsce.

  Wśród absolwentów zdających ten egzamin w ciągu 2 lat od ukończenia studiów lekarze z UMB sklasyfikowani zostali na 4 miejscu w Polsce. (W poprzedniej edycji LEK na 6).

  „Bardzo się cieszę z wyników wiosennej edycji LEK-u. Gratuluję absolwentom którzy zdawali po raz pierwszy jak i zdającym w ciągu dwóch lat od ukończenia studiów. To duży sukces zarówno absolwentów, jak i kadry dydaktycznej” – mówi  Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. Irina Kowalska.

  Warto przypomnieć, że w wiosennej edycji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego absolwenci UMB po raz kolejny z rzędu okazali się bezkonkurencyjni.

  Wyniki obu egzaminów końcowych świadczą o wysokim poziomie nauczania, oraz są przepustką do wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty.  Ponadto umożliwiają wybranie wymarzonej specjalizacji.

  Zapraszamy do obejrzenia statystyk LEKu w sesji wiosennej 2021

  Powrót