Ponad 130 studentów UMB zgłosiło się do walki z Covid-19

06.04.2021 12:41

132 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odpowiedziało na apel Ministra Zdrowia i zgłosiło się do walki z pandemią. Lista z nazwiskami studentów różnych kierunków medycznych trafiła do wojewody podlaskiego. Wojewoda zdecyduje ilu z nich i gdzie wesprze system ochrony zdrowia. Wśród ochotników jest  70 studentów kierunku lekarskiego, ponad 50 studentów z Wydziału Nauk o Zdrowiu, 7 studentów zagranicznych z English Division oraz studenci i doktoranci z kierunku farmacja. Studenci za pracę w szpitalach otrzymają wynagrodzenie.

Ponadto Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przeszkoli ponad 260 osób w tym: diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów i farmaceutów.  Od 6 kwietnia 2021r. w centrum Symulacji Medycznej UMB, pod okiem doświadczonej kadry będą się oni uczyć jak szczepić pacjentów. Pozwoli to na jeszcze większą liczbę wykonywanych każdej doby szczepień przeciw Sars-Cov-2.