13.04.2021 08:14

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczyna realizację projektu ”Pilotażowy projekt dotyczący rozwoju współpracy w zakresie B+R między biznesem i uczelniami”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
    Projekt jest realizowany przez konsorcjum, w skład którego wchodzą:
    • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
    • Uniwersytet w Białymstoku
    • Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej
    • Białostocki Park Naukowo – Technologiczny
    • Klaster Obróbki Metali
    • Fundacji Regionalny Ekosystem Innowacji

Jaki jest cel Projektu?
    Głównym celem Projektu pilotażowego jest budowa partnerstwa (systemu), w ramach którego dojdzie do zbudowania silniejszych i bliższych powiązań pomiędzy uczelniami a regionalnymi przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu na potrzeby podniesienia konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw.

Zadania Projektu:
    W ramach Projektu realizowane będą 3 Zadania:
    Zadanie 1: wybór i dofinansowanie realizacji co najmniej 10 prac badawczo-rozwojowych zgłoszonych przez środowisko akademickie UMB/PB/UwB.
    Zadanie 2: stworzenie platformy usług dla biznesu
    Zadanie 3: organizacja wydarzeń, podczas których naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy spotkają się, poznają i wymienią doświadczeniami.
    Kto może uczestniczyć w naborze na realizację prac badawczo-rozwojowych w ramach Zadania 1?
    Nabór jest dedykowany pracownikom naukowym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu w Białymstoku.
    Prace badawczo – rozwojowe, będące przedmiotem naboru powinny dotyczyć 3-7 poziomu gotowości technologicznej (TRL).
    Wnioski aplikacyjne mogą być składane przez pracowników naukowych Uczelni:
    • jako samodzielny twórca/współtwórca lub autor/współautor wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, który samodzielnie występuje o wsparcie w ramach projektu,
    • jako Zespół twórców/współtwórców lub autorzy/współautorzy wyników badań naukowych lub prac rozwojowych i jeśli dotyczy z pracowników technicznych, którzy wspólnie występują o wsparcie w ramach projektu.
    •
    O dofinansowanie mogą ubiegać się wnioski aplikacyjne, których przedmiotem są prace badawczo – rozwojowe, które mają potencjał rynkowy do komercjalizacji.
    Jak się zgłosić do Zadania 1?
    Nabór będzie prowadzony wyłącznie w formule online.
    Należy przejść na wniosek aplikacyjny i wypełnić formularz.
    Nabór (on line) wniosków grantowych o realizację prac badawczo-rozwojowych ruszył: 12.04.2021 roku i potrwa do 14.05.2021 r.
    Finansowanie otrzymają projekty wyłonione przez ekspertów, spośród tematów zgłoszonych przez środowisko naukowe (UMB,PB,UwB), które będą zgodne z RIS3.
    Szczegółowe informacje, w tym „Regulamin naboru”, znajdują się na stronie internetowej projektu.

Kontakt:
    Biuro Transferu Technologii