17 maja rusza rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UMB

13.05.2021 12:42

Szanowni Kandydaci,

17 maja 2021r. rusza rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UMB.

Termin rejestracji elektronicznej oraz składania dokumentów:  17.05.2021r. - 25.05.2021r.

Instrukcja rejestracji elektronicznej

O przyjęcie do Szkoły Doktorskiej może ubiegać się osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny.

Postępowanie konkursowe obejmuje:

1. ocenę predyspozycji kandydata do pracy naukowo – badawczej (na podstawie przedłożonego przez kandydata projektu badawczego i jego dotychczasowych osiągnięć wpisanych w formularzu rekrutacyjnym w IRK)

2. egzaminy: z języka angielskiego i przedmiotu.

Podstawą przyjęcia do Szkoły Doktorskiej jest uzyskanie co najmniej oceny dostatecznej z każdego egzaminu i co najmniej 6 punktów z oceny projektu oraz uzyskanie minimum 25 punktów w postępowaniu konkursowym. O przyjęciu do Szkoły Doktorskiej decyduje liczba punktów uzyskanych w toku postępowania konkursowego w ramach limitu miejsc zatwierdzonego przez Senat Uczelni.

Kandydat do Szkoły Doktorskiej składa następujące dokumenty:

• wypełniony i podpisany wniosek o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej wraz ze wskazaniem obszaru zainteresowań (wybranego z listy podanej w warunkach rekrutacji), z którego kandydat zdawać będzie egzamin z przedmiotu (dokument do wydruku z internetowego konta kandydata).
    • kolorowe zdjęcie oraz dodatkowo to samo zdjęcie w wersji elektronicznej o wymiarach 300x375 pikseli w rozdzielczości co najmniej 300 dpi (wgrane na konto rekrutacyjne kandydata).
    • dyplom lub odpis dyplomu ukończenia studiów magisterskich w Polsce, lub w przypadku ukończenia studiów za granicą dyplom lub inny dokument ukończenia studiów wyższych, uznany zgodnie z odrębnymi przepisami za równorzędny z polskim dyplomem studiów magisterskich,
    • zaświadczenie o średniej ocen z przebiegu studiów wystawione przez odpowiedni Dziekanat (z wyłączeniem oceny z dyplomu i obrony),
    • projekt prezentujący koncepcję pracy badawczej,
    • wykaz dotychczasowej działalności naukowej i osiągnięć naukowych wraz z dokumentami je potwierdzającymi
    • orzeczenie lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań do przyjęcia do Szkoły Doktorskiej (oryginał skierowania do lekarza dostępny w Biurze Promocji i Rekrutacji).

Limit miejsc w Szkole Doktorskiej na rok akademicki 2021/2022

• w dyscyplinie nauk medycznych - 30 miejsc
    • w dyscyplinie nauk farmaceutycznych - 8 miejsc
    • w dyscyplinie nauk o zdrowiu - 7 miejsc

Szczegóły rekrutacji do Szkoły Doktorskiej

Film o Szkole Doktorskiej UMB

Informacji w zakresie rekrutacji udziela:

Biuro Promocji i Rekrutacji UMB

ul. Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok (skrzydło Pałacu Branickich),

tel.: (85) 748 55 12, (85) 748 54 72

e-mail: brip@umb.edu.pl

Biuro jest czynne przez cały rok - od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!