Zgłoś pracę naukową, badawczą lub rozwojową do Rundy T - rekrutacja przedłużona do 30.06.2021

17.06.2021 14:43
    Autor: BTT

Szanowni Państwo,

Do 30 czerwca 2021r. przyjmowane są zgłoszenia prac naukowych, badawczych i rozwojowych do unikatowego w Polsce północno-wschodniej przedsięwzięcia Runda T.

Inicjatywa Runda T umożliwia spotkanie naukowców z inwestorami z całego kraju zainteresowanymi finansowaniem projektów realizowanych w ośrodkach naukowych. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy kadrę naukową, pracowników nauki, doktorantów i studentów, którzy prowadzą badania naukowe w różnym stopniu zaawansowania i są zainteresowani rozwojem swoich projektów oraz ich komercjalizacją. Przedsięwzięcie Runda T jest realizowane przez Fundację Technotalenty i Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerami strategicznymi Rundy T są parki naukowo-technologiczne z Białegostoku, Suwałk, Ełku i Łomży. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Podlaskiego oraz prezydencji największych miast regionu. Uczestnictwo w procesie oceny zgłoszonych do Rundy T projektów na podstawie umów partnerskich zapowiedziało wiele funduszy inwestycyjnych z całego kraju, w tym m.in.  AgriTech Hub ASI Sp. z o.o., Invento Capital Sp. z o.o., YouNick Mint Venture Capital, 156 Capital sp. z o.o., VC Link Sp. z o.o., Spinaker Alfa Sp. z o.o., Czysta3.vc Sp. z o.o., ABAN Fund Sp. z o.o., Infini ASI Sp. z o.o., ZASI Bitspiration Booster Sp. z o.o.

Na wsparcie finansowe i merytoryczne ze strony funduszy inwestycyjnych mogą liczyć projekty, które są na różnym stopniu zaawansowania, zarówno gotowe do komercjalizacji jak i na etapie koncepcyjnym. Projekty naukowe, badawcze i rozwojowe mogą być zgłoszone w 4 kategoriach:

• Concept – projekty z różnych dziedzin, które są pomysłami niezrealizowanymi lub w trakcie realizacji na wczesnym stadium rozwoju. Do tej kategorii mogą być zgłoszone projekty koncepcyjne.
    • Science - projekty naukowe nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii lub innowacyjnej metodologii. Kategoria skierowana do projektów naukowych z genezą powstania w środowisku naukowym, akademickim lub wynalazczym.
    • Open - idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią z dowolnej dziedziny i na każdym etapie przygotowania.
    • Pandemic – idea, koncepcja, gotowy projekt stanowiący rozwiązanie problemów społecznych związanych z sytuacją wybuchu pandemii i innymi zagrożeniami epidemicznymi w kraju i na świecie. Kategoria stanowi odpowiedź na sytuację na świecie związaną z pandemią COVID-19.

Korzyści dla naukowców z udziału w Rundzie T:

• możliwość pozyskania inwestora na swój projekt naukowy,
    • możliwość uzyskania wsparcia potrzebnego dla rozwoju projektu naukowego,
    • cykl profesjonalnych szkoleń wzmacniających kompetencje dotyczący komercjalizacji projektu,
    • promocja projektu (w przypadku zakwalifikowania do finału Rundy T),
    • możliwość zdobycia cennych kontaktów z funduszami inwestycyjnymi,
    • każdy projekt uzyska merytoryczny feedback od ekspertów (bez względu na wynik obrad kapituł).

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 20 czerwca 2021r., który jest umieszczony na stronie internetowej Rundy T (http://technotalenty.pl/rundat2020/) oraz dołączyć:

• opis projektu (formularz jest do pobrania na stronie Rundy T)
    • prezentację lub film prezentujący projekt
    • podpisane oświadczenia

Szczegółowe informacje o Rundzie T, regulamin, harmonogram i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://technotalenty.pl/rundat2020/
    Jesteśmy przekonani, że Pana uczestnictwo w przedsięwzięciu Runda T oraz zgłoszenia projektów naukowych z Państwa jednostki organizacyjnej tworzy możliwość skorzystania z wsparcia funduszy inwestycyjnych z całego kraju.
    Kontakt do Biura Rundy T: email: fundacja@technotalenty.pl tel: +48 732 624 779.